بنیاد ملی نخبگان از فعالیت‌‌های استعدادهای برتر حوزوی که در بازه زمانی مهر 99 تا شهریور 1400 باشد، حمایت می‌کند.

بنیاد ملی نخبگان از فعالیت‌‌های استعدادهای برتر حوزوی که در بازه زمانی مهر 99 تا شهریور 1400 باشد، حمایت می‌کند.

١٣:٤٠ - پنج شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٩ متقاضیان واجد شرایط تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در سال تحصیلی 1400- 1399 ، لازم است فعالیت‌های خود در بازة زمانی 1399/7/1 تا 1400/6/31 را با ارائه مستندات و گواهی‌های لازم گزارش نمایند.


به گزارش روابط عمومی مرکز امور نخبگان و استعدادهای برترحوزه‌های علمیه، همانند سال‌های گذشته، تعدادی از مستعدین برتر حوزوی خواهر و برادر جهت دریافت تسهیلاتبنیاد ملی نخبگان در سال تحصيلي 1400-1399 به این بنیاد معرفی خواهند شد. بر اساس «آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان حوزوی کشور»، مصوب 95/12/11 هیأت امنای بنیاد ملی نخبگان و مطابق ماده6 «شيوه‌نامة شناسايي و پشتيباني از برگزيدگان حوزوي‌» مصوب 96/4/31 این بنیاد، هر ساله تعدادی از مستعدان برتر حوزوی که حائز شرایط دریافت تسهیلات باشند، به بنیاد ملی نخبگان معرفی می‌شوند. به استناد شیوه‌نامه مذکور، شورای شناسایی برگزیدگان حوزوی، هر ساله حسب اعتبارات مالی و شاخص‌های تعیین شده در این شیوه‌نامه، سقفی برای حمایت از مستعدان برتر حوزوی تعیین نموده و تعدادی از آنان را که دارای فعالیت‌های مورد تأیید و بالاترین امتیاز باشند و پویایی خود را نیز حفظ کرده ‌باشند، جهت دریافت تسهیلات بنیاد انتخاب می‌نماید.

طبق گزارش روابط عمومی، در نخستین دوره اعطای این تسهیلات مربوط به سال تحصیلی 98-97، تعداد 411 نفر و در دومین دوره، 301 نفر از مستعدان‌برتر حوزوی مشمول دریافت تسهیلات شدند. پیش بینی می‌شود در سومین دوره نیز تعداد 300 نفر از مستعدان برتر حوزوی بر اساس «شیوه‌نامه معرفی به بنیاد» و با معرفی بخش‌های نخبگانی مراکز مدیریت حوزوی، جهت دریافت تسهیلات سال تحصیلی 1400-1399 به این بنیاد معرفی شوند.

عناوین جهت دریافت تسهیلات عبارتند از: اعتبار دستیاری، اعتبار توان­مندی آموزشی و مهارتی، اعتبار کارآفرینی، اعتبار ارتباطات علمی، اعتبار تحقیق پایانی، اعتبار اجرای پایان نامه/رساله، کمک هزینه شرکت در رویدادهای رقابتی مساله محور، اعتبار/ کمک هزینه هسته مسئله محور پژوهشی/ فناورانه(طرح شهید احدی روشن)، اعتبار اجراي پایان‌‌نا‌مه‌های خاص، با موضوعات مورد نظر بنیاد ملی نخبگان ، راتبه علمی–اجرایی-  فرهنگی، کمک هزینه شرکت در مجامع علمی داخلی، کمک هزینه شرکت در مجامع علمی خارجی، کمک هزینه اعزام به فرصت مطالعاتی داخلی، کمک هزینه اعزام به فرصت مطالعاتی خارجی، مجوز خروج از کشور، هدیه ازدواج، برنامه های فرهنگی، ودیعه اجاره مسکن.

این طلاب بر اساس میزان و نوع فعالیت خودکه در بازة زمانی 1399/7/1 تا 1400/6/31 انجام شده و مستندات و گواهی‌های آن را طبق کاربرگ‌های مصوب ارائه خواهند کرد، از این حمایت‌ها برخوردارخواهند شد. نوع فعالیت‌ها و میزان حمایت و پشتیبانی از هر فعالیت در مقاطع تحصیلی مختلف و جزئیات بهره‌مندی از تسهیلات، کاربرگ‌های ثبت فعالیت‌ها و دفترچه راهنمای اعطای تسهیلات 1400-1399 متعاقباً به اطلاع خواهد رسید.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
بازدیدگنندگان این صفحه: 164541
بازدیدکنندگان امروز: 57
کل بازدیدکنندگان: 757057
بازدیدکنندگان آنلاین: 1