مبالغ حمایتی تسهیلات 99-98 بنیاد ملی نخبگان کشور به حساب استعداهای برتر حوزوی واریز خواهد شد.

مبالغ حمایتی تسهیلات 99-98 بنیاد ملی نخبگان کشور به حساب استعداهای برتر حوزوی واریز خواهد شد.

١٣:٣٧ - پنج شنبه ٢٨ اسفند ١٣٩٩ تسهیلات مربوط به سال تحصیلی 1399- 1398 بنیاد ملی نخبگان، به حساب واجدین شرایط معرفی شده از سوی مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه واریز خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی مرکز امور نخبگان و استعدادهای برترحوزه‌های علمیه، دومین دوره اعطای تسهیلات مربوط به سال تحصیلی 1399- 1398 بنیاد ملی نخبگان با توجه به میزان و نوع فعالیت انجام شدۀ طلاب در بازة زمانی 1398/7/1 تا 1399/6/31 و با توجه به مستندات و گواهی‌های معتبر ارائه شده و بر اساس جداول حمایتی این تسهیلات که در دفترچه‌های راهنمای این تسهیلات آمده بود، پرداخت خواهد شد.

برپایه همین گزارش، 179 نفر از مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه، 50 نفر از حوزه‌های خواهران، 23 نفر از جامعه الزهرا(س) و 5 نفر از حوزه اصفهان استفاده کردند و مطابق مستندات معتبر جوایز و تسهیلات به حساب آنها واریز خواهد شد. اعتباراتی که مستعدین برتر حوزوی از مهر 1398 الی شهریور 1399 از آن استفاده کردند به شرح ذیل است:

اعتبار توان‌مندي آموزشي و مهارتی، اعتبار ارتباطات علمي، اعتبار شركت در مجامع علمي داخلي یا خارجی، اعتبار اجراي پایان‌‌نامه،  اعتبار آموزش‌ياري،  اعتبار  فرهنگ‌یاری،  اعتبار همکاری علمی- اجرایی، هدية ازدواج، وديعة اجارة مسكن؛ که توضیح و  نحوه دریافت این اعتبارات در متن شرح تفصیلی و سقف ریالی آمده است.

لازم به ذکر است، برخی از اعتباراتی که برای طلاب در نظر گرفته شده بود، به دلیل محدودیت وقت، شیوع بیماری کرونا و عدم هماهنگی لازم با مراکز و مؤسسات اجرایی، در این مرحله از اعطای تسهیلات، بسیار محدود و اندک محقق شد که انتظار می‌رود در مراحل بعدی، بتوان این تسهیلات و حمایت‌ها را بیشتر اجرایی نمود. این حمایت‌ها عبارتند از:

اعتبار شركت در مجامع علمي داخلي یا خارجی، اعتبار هستة مسئله‌محور پژوهشي(طرح شهید احمدی روشن)، اعتبار اجراي پایان‌‌نا‌مه‌های خاص با موضوعات نخبگانی( که مورد نظر مرکز امور نخبگان و بنیاد ملی نخبگان است)، کمک هزینة اعزام به فرصت مطالعاتي داخلی یا خارجي، مجوز خروج از كشور بدون سپردن وثيقة نظام‌وظيفه براي شركت در مجامع علمي.

طبق گزارش روابط عمومی مرکز، این تسهیلات سالانه است و پیش بینی می‌شود در سومین دوره نیز تعداد 300 نفر از مستعدان برتر حوزوی خواهر و برادر، بر اساس «شیوه‌نامه معرفی به بنیاد» و با معرفی بخش‌های نخبگانی مراکز مدیریت حوزوی، جهت دریافت تسهیلات سال تحصیلی 1400-1399 به این بنیاد معرفی شوند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
[عضویت]
بازدیدگنندگان این صفحه: 164548
بازدیدکنندگان امروز: 71
کل بازدیدکنندگان: 757071
بازدیدکنندگان آنلاین: 1