آغاز حمایت‌های بنیاد ملیَ نخبگان کشور از تعدادی از مستعدین برتر حوزوی

آغاز حمایت‌های بنیاد ملیَ نخبگان کشور از تعدادی از مستعدین برتر حوزوی

آغاز حمایت‌های بنیاد ملیَ نخبگان کشور از تعدادی از مستعدین برتر حوزوی

١٣:٣٢ - دوشنبه ٢ دی ١٣٩٨ بنیاد ملی نخبگان کشور 500 نفر از مستعدین برتر حوزوی خواهر و برادر را که 324 نفر آنها از مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و حوزه علمیه اصفهان(برادران)، 87 نفر از حوزه‌های علمیه خواهران و 89 نفر از حوزه علمیه خراسان هستند، تحت پوشش قرار می‌دهد.


 آغاز حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان کشور از تعدادی از مستعدین برتر حوزوی

به گزارش روابط عمومی مرکز امور نخبگان و استعدادهای برتر حوزه‌های علمیه، نخستین مرحله از تسهیلات اعطایی  بنیاد ملی نخبگان کشور  در اختیار تعدادی از مستعدان برتر حوزوی قرار می‌گیرد. این تسهیلات بر اساس «آیین‌نامه شناسایی و پشتیبانی از برگزیدگان حوزوی کشور»، مصوب 95/12/11 هیأت امنای بنیاد ملی نخبگان و مطابق شيوه‌نامة شناسايي و پشتيباني از برگزيدگان حوزوي‌ در زمینه‌های «آموزش»، «پژوهش» و «تبلیغ و امورفرهنگی»، مصوبه 96/4/31 رئیس بنیاد ملی نخبگان، به تعدادی از مستعدان برتر حوزوی که حائز شرایط دریافت تسهیلات باشند اعطاء می‌شود. به استناد شیوه‌نامه مذکور، شورای شناسایی برگزیدگان حوزوی  هر ساله، حسب اعتبارات مالی و شاخص‌های تعیین شده در این شیوه‌نامه، تعدادی از مستعدان برتر حوزوی را که دارای بالاترین امتیاز باشند و پویایی خود را نیز حفظ کرده‌باشند، جهت دریافت حمایت‌های‌ بنیاد انتخاب می‌نماید.
لازم بذکر است، حمایت‌های صورت گرفته به نام اعتبارهایی با عناوین زیر در اختیار مستعدین برتر قرار می‌گیرد:
اعتبار توان‌مندي آموزشي و مهارتی، اعتبار آموزش‌ياري، پژوهش‌یاری، فرهنگ‌یاری، اعتبار ارتباطات علمي،  اعتبار هستة مسئله‌محور پژوهشي، اعتبار اجراي پایان‌‌نامه و رساله علمی، اعتبار شركت در مجامع علمي داخلي و اعتبار بهره‌مندی از محضر اساتید
گفتنی است در دوره نخست حمایت این بنیاد، ۳۲۴ نفر از استعدادهای برتر «الف» دوره‌های اول تا پنجم مرکز مدیریت و اصفهان و ۸۷ نفر از ناب های اول تا سوم حوزه خواهران و ۸۹ نفر از دوره های اول تا ششم حوزه علمیه خراسان که امتیاز لازم را کسب کرده‌باشند و شرط پویایی خود را حفظ کرده‌باشند، مشمول این حمایت بنیاد هستند. لازم بذکر است، استعدادهای برتر «الف» که در دوره ششم(سال تحصیلی 97-98) مرکز مدیریت، اصفهان، دوره هفتم و هشتم خراسان، ناب چهار حوزه خواهران و دوره نخست جامعه الزهرا شناسایی شده‌اند، در صورت حفظ شرایط پویایی و کسب امتیاز لازم در مصاحبه علمی، در سال آینده به بنیاد ملی نخبگان معرفی خواهند شد.
سقف ریالی تسهیلات اعطایی بنیاد ملی نخبگان  به مستعدان برترِ حوزوی و تکالیف و فعالیت‌های مورد تعهد مستعدان برتر در ازای دریافت این تسهیلات در فایل زیر آمده است. شیوه اجرای تعهدات متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.
در صورت هر گونه سؤال در خصوص موضوع حمایت‌‌های بنیاد ملی نخبگان، از طریق ایمیل estedadhowzeh@ismc.ir ، ایتا https://eitaa.com/nokhbegan_howzeh و سامانه پیامک 3000462525 با مرکز ارتباط برقرار نمایید.

دانلود فایل

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج